Danışma Hattı
0224 244 89 36
SERTİFİKALARIMIZ
Gıda ile temas eden madde ve malzemeler, 5996 sayılı kanunda “Gıda maddeleri ile temasta bulunan veya bulunmak üzere üretilen her türlü madde ve malzeme” şeklinde tanımlanmaktadır.

Bu madde ve malzemeleri üreten işyerlerinin; gıda ile doğrudan ya da dolaylı olarak temas eden veya temas etmesi beklenen madde ve malzemelerin; insan sağlığının yüksek seviyede korunmasının sağlanması ve tüketici ihtiyaçlarının karşılanması da dikkate alınarak, üretim, işleme ve dağıtımın tüm aşamalarındaki özelliklerini belirlemek amacıyla 29.12.2011 tarih ve 28157 (3. Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Türk Gıda Kodeksi Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler Yönetmeliği” hükümlerine uygun üretim yapmak zorundadırlar.

Gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretimi, işlenmesi ve dağıtımının herhangi bir aşamasında faaliyet gösteren işletmeci; kontrolü altındaki işletmede, “Türk Gıda Kodeksi Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler Yönetmeliği”nde yer alan gerekliliklerin yerine getirilmesini sağlamaktan sorumludur. Biz de bu sorumluluğu memnuniyetle alıyoruz.

Adres: NİLÜFER KÖYÜ KAVAKLIDERE SOK NO:6 / Bursa / TÜRKİYE
Telefon: 0224 2448936
Fax: 0224 2449116
SERTİFİKALARIMIZ - Sezeniş Teneke Kutu Ambalaj Sanayi
Faaliyetine 1947 yılında başlayan firmamız, sektöründe Türkiye’nin önde gelen ambalaj üreticileri arasındadır. İşlemede gıda, sanayi ve genel amaçlı olmak üzere baskılı ve baskısız, yuvarlak, dörtköşe ve özel teneke ambalajları üretilmektedir.
sertİfİkalarimiz, sezeniş, ambalaj, teneke, kutu, silindirik, kutular, metal, fıçı, yuvarlak, köşeli, gıda, kutuları